
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 20 ppm/°C |
| Output Voltage | 10 V |
| Initial Accuracy | 0.4 % |
| Shunt Current | 40 mA |
| Output Type | Fixed |
| Reference Type | Series |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Min Input Voltage | 10.9 V |
| Max Supply Current | 350 µA |
Stock: 523
Distributors
pcbx
Unit Price$4.46757
Ext.Price$4.46757
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.46757 | $4.46757 |
| 10 | $3.44635 | $34.46350 |
| 25 | $3.19078 | $79.76950 |
| 50 | $3.04728 | $152.36400 |
| 100 | $2.91023 | $291.02300 |
| 300 | $2.80080 | $840.24000 |
| 500 | $2.69547 | $1347.73500 |
